Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čím panička krmí nás psy

12. 2. 2008

Granule

Vyzkoušela jsem mnoho druhů granulí a pořád hledám jen ty nejlepší. Hodně mi záleží na tom čím psy krmím.
Ze začátku jsem začínala s krmivem supermarketovým (zhruba 17kč za 1kilo). Vyzkoušela jsem Bono - z toho měl Chester strašný průjem takže jsem přešla na Chappi - z toho měl taky průjem...
Potom jsem nekupovala krmivo v supermarketech, ale výhradně ve zverimexu. Tam jsem začínala od nejlevnějšího ekonomického krmiva ( o něco lepší kvalita jak supermarketové - zhruba 25kč za 1kilo), protože taťka nechtěl za jídlo pro psy vyhazovat majland. Jako první jsem vyzkoušela Visán - ten byl rozhodně lepší než krmiva ze supermarketu, ale pořád to nebylo ono. Pak jsem vyzkoušela krmivo
Brasa, které taky bylo lepší než supermarketové....

Po této zkušenosti jsem přešla na prémiovou řadu krmiv (zhruba 40 až 60kč za 1kilo). Začínala jsem s
Brasou Top Condition - granule byly celkem dobrý, ale na můj vkus strašně páchly, bobky měl Chester sice lepší než před tím, ale radši jsem přesídlila na jinou značku. Pak jsem vyzkoušela Chicopee - to bylo rozhodně lepší než Brasa, hodně mu chutnalo. Chtěla jsem vyzkoušet ještě jiné krmivo a tak jsem přesídlila na krmivo Eminent - to se mi hodně zamlouvalo a myslím, že je to vcelku kvalitní střední premiovka. Krmivo obsahuje kokosový olej, který Chesterovi vylepšil zažívání po krmení tím supermarketovým "šrotem" jak tomu říkám já. Krmila jsem s ním docela dost dlouho, ale důvod proč jsem s ním přestala krmit byl ten, že jsem pozorně studovala složení ostatních granulí a zkoušela jsem jenom ty receptury a složení, které se zamlouvaly mě.
Později, jsem koupila nové krmivo Puffins, je to také prémiovka, ale vyšší řady, stojí teda více, protože je náročný postup výroby, granule se skládají z cereální části, která je jako obal, do obalu se dá masová náplň se zeleninou a nakonec na cereální obal se aplikují vzácnější byliny a zelenina. Puffins, chutnají všem našim psům, ale pořád to není ono, protože teď u Betyny a Fíka se jim po Puffins objevily lupy a u  Chestera samozřejmě taky. 
Tak jsem nakonec přesídlila na superpremiové krmivo (zhruba 80kč a výš za 1kilo). Na trhu se objevilo první české superpremiové krmivo Calibra tak jsem ho hned vyzkoušela. Vcelku jsem s ním byla spokojená. Betyně se po něm nádherně zlepšila srst. Dříve měla lupy a mastnou srst, ale po Calibře se jí srst nádherně leskla a po lupech není ani stopa. Chesterovi taky celkem prospělo. Srst se mu taky hodně zlepšila a jeho zažívání taky, ale viděla jsem na něm, že mu granule moc nechutnají a měl po nich málo energie. Odhodlala jsem se koupit španělskou superpremiovku Imagine, která byla rozhodně lepší než Calibra, ale na 100 % jsem s ní spokojená nebyla, protože mu taky moc nechutnala.
Napsala mi taky Lenka z CHS
de Donawitz jestli bych nechtěla vyzkoušet krmivo Arden Grange, je z dovozu z Anglie, je hypoalergení, nejsou zde žádná chemická dochucovadla. Lenka s ním má velice dobré zkušenosti, tak jsem se rozhodla si ho také objednat, koupila jsem si lososa a byla jsem úplně překvapená. Chester už granule do sebe neházel, ale pěkně si je začal vychutnávat, bobky měl rozhodně menší než ze všech krmiv co jsem doposud vyzkoušela. Takže zažívání se mu zlepšilo i když ho neměl před tím zas až tak špatné. Dřív měl kratší srst na jednom místě na ocase, nevím jestli si ji vykusoval, ale jakmile jsem začala krmit AG tak mu ocas pěkně zarostl. Jeho srst se taky náramně zlepšila, byla lesklá a Chester měl celkově více energie. Po AG jsem musela koupit levnější granule, protože moje finanční situace mi AG neumožnila koupit a pak jsem na něm viděla, že má míň energie než po AG a srst mu zmatněla, na zubech měl víc plaku atd. Takže všem vřele doporučuju Arden Grange, protože po těchto granulích fakt na psovi vidíte rozdíl.
A nakonec jsem na MVP v Brně narazila na krmivo
Platinum Natural, používají zde zásadně čerstvé produkty. Byla jsem zaskočená, že je v krmivu 70% masa (například v supermarketových krmivech není ani 5% masa) granule nádherně voní masem a jsou hodně vlhké. Vzala jsem si z výstavy vzorky a psi se po něm mohli umlátit. Zatím jsem s ním nekrmila, jestli ho někdy koupím tak vám sem určo napíšu jak se mi zamlouvá.


Dodatek: Protože mi napsala jedna paní do NK dotaz, proč na Chesterovi chci chovat, když má potíže se zažíváním, tak bych to chtěla uvést na pravou míru. Chester měl průjmy po supermarketových krmivech, což je podle mě šrot a nikdy bych ho už psovi nedala. Za prvé v těchto krmivech není maso a je nahrazováno sójou což je obilovina  a pes je masožravec nebo spíš všežravec, takže jí vlastně jenom obilí a maso žádné. A za druhé se do těchto krmiv přidávají ostatní produkty živočišného původu místo masa což se rozumí kopyta, drápy, kosti, různé odřezky a další odpad, takže se pak nedivím, že pes z toho má průjem a co sní tak taky všechno vyloučí ven...
U žádné premiovky, která neobsahovala sóju Chester průjmy neměl, měl normální bobky, takže jsem klidně mohla skončit u granulí za 600 kč a tím by byl s hledáním krmiva konec. Ale protože jsem se do této problematiky dostávala čím dál víc a hodně mi záleží čím psy krmím, což už jsem psala v úvodu, tak jsem zkoušela čím dál dražší krmiva, protože jsem chtěla zjistit jaký je rozdíl mezi prémiovkami a superpremiovkami. Rozdíl je mezi nimi velký a můžu říct, že Imagine je rozhodně lepší jak Eminent. Je to taky rozhodně tím, že Imagine má větší stravitelnost jak Eminent a tak bych mohla pokračovat pořád dále a dále. Až mi nakonec kamarádka doporučila Arden Grange u kterého jsem už zůstala, protože to je podle mě jednička ve světě krmiv. Jak už jsem zde psala tak po AG se zlepšila srst, byla lesklejší, zarostlo mu nádherně místo na ocase, kde měl vždy kratší srst, konečně kilo a půl přibral aby se dostal do kondice a hlavně se mu nádherně po granulích zlepšili zuby, po AG mu je nemusím čistit ob dva dny, ale stačí jednou za týden, protože AG ten plak skvěle odstaňují.
Takže toto jsou moje zkušenosti s granulemi. Jen vás chci upozornit, že co chutná a prospívá jednomu pejskovi, tak nemusí chutnat a prospívat tomu druhému, protože každý pes je jiný. Ale nevím o nikom, kdo by měl problémy s Arden Grange.Arden Grange - jednička ve světě psích krmiv
(teda aspoň pro mě)


ObrazekArden Grange adult: rich in fresh salmon & rice


Je to superprémiové krmivo pro dospělé psy všech plemen, je bohaté na čerstvé maso z kvalitního skotského lososa a rýže. Krmivo se vyrábí výhradně v Británii a do ČR se dováží. Je to nejlepší krmivo co znám. Vřele ho všem doporučuju, Chester měl ze všech ostatních granulí co jsem vyzkoušela velký bobky, takže skoro všchno co snědl tak vyloučil. U AG má minimum bobků, takže skoro všechno co sní i stráví. Je celkově veselejší, živější a nádherně se mu spravila srst je lesklejší a řekla bych že má takovou sytější barvu. Takže určitě neváhejte a vyzkoušejte ho!!!!!!!!

Balení: 1kg, 2,5 kg, 7,5 kg, 15 kg

  Cena: cca 1680 Kč za 15 kg

ObrazekPlatinum Natural Adult Chicken


Je to kvalitní superpremiové krmivo, je zde 70% čerstvého kuřecího masa. Zatím jsem ho nevyzkoušela, ale slyšela jsem na něj samou chválu.

Balení: 5kg, 10 kg, 15 kg, 20 kg, 30 kg

Cena: cca 1390 Kč za 15 kg
ObrazekImagine Maxi Adult


Je to španělské superpremiové krmivo z čerstvého kuřecího masa pro psy velkých a obřích plemen.
Momentálně ho mám doma a začínám s ním krmit


Balení: 500g a 15 kg

Cena: cca 1125 Kč. za 15 kgObrazekImagine Senior


Je to španělské superpremiové krmivo z čerstvého kuřecího masa pro psy všech plemen starších sedmi let. Krmivo je obohaceno o karnitin a taurin, tyto složky chrání zrak a srdeční činnost. Má také "omlazující" účinek, protože je bohatý na přírodní antioxidanty jako jsou tokoferoly, vitamin E, vitamin C, citrusové bioflavonoidy a jiné.
Momentálně ho mám doma a začínám s ním krmit

Balení: 15 kg

Cena: cca 1125 Kč za 15 kg


ObrazekCalibra Adult Large Breed


Je to superpremiové krmivo pro psy velkých a obřích plemen. Obsahuje drůbeží maso, lososí olej, extrakt z juky atd.
Calibra se nám hodně osvědčila a sem tam s ní ještě krmím

Balení: 3 kg a 15 kg


Cena: cca 1250 Kč za 15 kg

ObrazekCalibra Senior


Je to superpremiové krmivo pro psy starší sedmi let. Obsahuje drůbeží maso, lososí olej, extrakt z juky atd.
Calibra se nám hodně osvědčila a sem tam s ní ještě krmím

Balení: 3 kg a 15 kg


Cena: cca 1099 Kč za 15 kgObrazekPuffins Adult s jehněčím masem


Je to prémiové krmivo vyšší třídy, je dražší, skoro na přelomu ceny mezi prémiovkou a superprémiovkou. Je tu totiž náročnější postup výroby. G
Balení: 1 kg, 15 kg

Cena: cca 1250 KčObrazekChicopee adult large breed


Je to prémiové krmivo z kuřecího masa pro psy velkých plemen. Momentálně jím nekrmím, ale můžu ho doporučit, protože je to celkem kvalitní premiovka.

Balení: 15 kg

Cena: cca 770 Kč za 15 kg

                           Chicopee seniorObrazekJe to prémiové krmivo z kuřecího masa pro všechny psy starší sedmi let. Momentálně jím nekrmím, ale můžu ho doporučit, protože je to celkem kvalitní premiovka.Balení: 2 kg a 15 kg


Cena: cca 695 Kč za 15 kg


ObrazekEMINENT Large Breed


Je to prémiové krmivo s kuřecím masem pro psy velkých a obřích plemen. Speciální složka - kokosový olej. Mám s ním velice dobré zkušenosti, momentálně s ním krmím jen příležitostně, když nemám dost financí :)

Balení: 3 kg a 15 kg


Cena: cca 630 Kč za 15 kgObrazekEMINENT SeniorJe to prémiové krmivo s kuřecím masem pro všechny psy starší sedmi let. Speciální složka - kokosový olej. Mám s ním velice dobré zkušenosti, momentálně s ním krmím jen příležitostně, když nemám dost financí :)

Balení: 3 kg a 15 kg


Cena: cca 660 Kč za 15 kg