Jdi na obsah Jdi na menu
 


Generate Your Own Glitter Graphics @ GlitterYourWay.com - Image hosted by ImageShack.usAhoj jmenuju se Tereza Křížová, kamarádi mi říkají Tery nebo Terko. Rodiče mi říkají Terezko nebo Terinko, nemám ráda, když mi někdo říká Terezo, protože tak mě říkali jenom naši, když jsem něco provedla… Narodila jsem se v Olomouci 20. prosince 1990, takže teď mi je 17 let. Bydlím v Nížkovicích na Jižní Moravě, je to malá vesnička, která má zhruba 660 obyvatel. Nížkovice leží 5 km od Slavkova u Brna směrem na Kyjov a asi 27 km od Brna. Na základku jsem chodila do Slavkova a teď momentálně studuju druhý ročník Obchodní akademie v Bučovicích. Do budoucna plánuju asi vysokou, ale to je ještě daleko J….

No jinak nevím co bych o sobě měla psát, ale napíšu vám sem svoje záliby, co mám a Obrazeknemám ráda a tak dále. Takže moje nejoblíbenější barva je zelená, modrá a žlutá. Nejradši jím pizzu, špagety se sýrovou omáčkou, kuře a králíka. Co se týče hudby tak poslouchám skoro všechno akorát nesnáším techno, vážnou hudbu a dechno = dechovka. Moje nejoblíbenější skupiny a zpěváci jsou: Good Charlotte, Linkin park, Green day, Avril Lavigne, Evanescence, Rihanna, Pink, Black eyed peas a další… Z filmů mám nejradši komedie, parodie, akční filmy, historické, fantasy a sci-fi filmy – nesnáším horory a dokumenty o válkách nebo filmy s válečnou tematikou (ty války myslím jako 1. a 2. světová apod, třeba Troja mě nevadí, ale to asi není až tak válečnej to je spíš historickej film ne?). Hodně ráda nakupuju oblečení a různý věci pro zvířata od krmiv až po různý doplňky např. misky, obojky, vodítka atd. Baví mě taky chodit do kina s kámošema. A momentálně teď mě chytly výstavy psů akorát je škoda, že nemám auto – to bych vymetla všechny výstavy v ČR, takže se musím spokojit  zatím jen s těmi brněnskými… Ráda jezdím k moři a nejradši poznávám tamní kulturu. Mám ráda výlety i po naší republice, ale těch je strašně málo.

Co mě nebaví a co nesnášim? Toho je docela dost….Takže za prvé nesnáším diskotéky a podobný akce, kde je plno lidí vopilejch a zhulenejch. Na diskotéku mě ještě nikdy nikdo nedostal a jen tak nedostane. Nesnáším cigarety a alkohol – nedokážu pochopit jak za takový zbytečnosti můžou lidi utrácet peníze. Nemám ráda lidi, kteří si o sobě moc myslí a přitom nejsou o nic lepší než my ostatní. Nesnáším domácí práce jako např. umývání nádobí, vysávání atd. No a na víc věcí si teď nemůžu vzpomenout….

Co mě baví? Baví mě čtení knížek a časopisů. Dřív jsem četla takový ty kraviny jakoObrazek je Bravo atd. teď utrácim prachy za užitečnější časopisy jako Pes přítel člověka, Svět psů, Sporty se psy a Psí kusy. Z knížek co čtu tak to jsou většinou fantasy, sci-fi, historický romány nebo knížky o psech, výcviku psů, o kočkách a dalších mazlíčcích co mám doma. Doma mám zhruba přes dvacet knížek o zvířatech a víc jak 60 nebo 70 svých vlastních knížek + různé encyklopedie o vesmíru, zvířatech, lidech atd. Mám komplet Harryho Pottera, Bartimaeovu trilogii, trilogii strážci času, čtyři díly čachtické paní, historický román Děti země, který se odehrává před třiceti tisíci lety v pravěku, Eragon, Eldest, trilogii Piráti z Karibiku (není to ten film), Historička, Poslední templář, Utajená Magdalena, Kočovná nevěstka, Markytánka, Křesťanská otrokyně, Nijura a spoustu dalších. Když je knížka dobrá a začtu se do ní tak přečtu zhruba 600 stránek za dva až tři dny. No já vim jsem šílenec J

No a teď se dostávám k mé největší zálibě a to jsou zvířata. Na prvním místě jsou samozřejmě psi a na druhým ty ostatní. Na psy jsem zvyklá od malička, na králíky taky, dřív jsme měli doma i prase. Křečka mě dala kamoška, protože ho nemohla mít doma a tak až mi umřel tak jsem si postupně kupovala další a další, celkem jsem měla pět džungaráků a dva zlatý. K morčatům jsem se dostala podobně. Kamarád měl doma asi padesát morčat a tak mi dal čtyři malý samičky. Zhruba za dva měsíce jsem zjistila, že to nebyly jenom samičky, ale že byl mezi nima i sameček, protože se narodily morčátka, takže od té doby začal můj chov morčat. Morčata neprodávám, všechny si je nechávám a jestli se ptáte proč tak prostě jenom tak pro radost. Morčat mi prošlo rukama určitě něco kolem čtyřicítky. A nakonec jak jsem se dostala ke kočkám. Zhruba před třema rokama se k nám zatoulalo jedno nádherné modrobílé koťátko a tak jsme si ho nechali. Za rok nám kocourek umřel na nějakou nemoc a tak jsme si pořídili místo něho kocoury dva.
ObrazekJak už jsem tu psala, mojí největší láskou jsou zvířata a nedám na ně dopustit. Momentálně se nejvíc věnuju psům. Snažím se kupovat jim co nejlepší krmivo a dopřávat jim šťastný život. I když si krmivo většinou financuju z vlastní kapsy – taťka mi dává jen poloviční částku takže zbytek si musím doplatit sama. Betyna a Fík už jsou staří a moc pohybu a aktivit nevyžadují takže se věnuju nejvíc Chesterovi. Poslouchat jakš takš umí, ale jenom, když jsme sami. Jak uvidí jiného psa nebo člověka tak už ho nezavolám. Potřebovala bych s ním na cvičák, ale zatím se tam nemám jak dostat. Musím vydržet do svých osmnáctých narozenin na řidičák a na auto. Strašně mě baví chodit s Chesterem na procházky a cvičit ho. Ráda bych vyzkoušela dogtrekking, coursing a taky agiliti. Snažím se ho naučit něco z loveckého výcviku, ale z toho zkoušky stejnak dělat nemůže L.

Momentálně můj největší sen je výmarský ohař. Toho bych měla mít do léta roku 2009. Zatím si na něj pilně šetřím a sháním si chovatelské stanice. Rozhoduju se neustále mezi CHS Sírius nova a CHS de Donawitz, ale spíše to vypadá na CHS de Donawitz. S tímto pejskem chci absolvovat výstavy a taky lovecké zkoušky, protože mě lovecký výcvik strašně baví a zajímá, pak možná ještě agiliti, coursing a dogtrekking.

Do budoucna určitě nezůstanu jen u labradorů a výmaráků. Docela se mi líbí Louisiánský leopardí pes neboli Catahoula a Rhodéský ridgeback, takže docela hodně uvažuju, že si je taky pořídím, ale to bude nejdřív za pět nebo šest let.
No myslím si, že tohle je o tvůrci těchto stránek zatím všechno a celkem se vám divím, že jste to dočetli až do konce JJJ
baby