Jdi na obsah Jdi na menu
 


Knížky, které má panička doma

7. 2. 2008

Knížky

V této rubrice najdete všechny knížky o zvířatech, které má panička doma. Zatím jich má dvacet dva a snaží se svoji "zvířecí knihovnu" stále doplňovat a získávat stále víc a víc vědomostí o chovu, výcviku a chování nejenom psů, ale i ostatních zvířátek, které doma má, ale poslední dobou si stále víc kupuje knížky pro sebe. Prostě to nechápu vždyť jich má doma kolem šedesáti - no musím ještě podotknout, že je trošku větší knihomol.... nedokážu pochopit jak může přečíst knížku, která má šest set stran ani né za tři dny. Panička je prostě ztracenej případ.
Vrátím se zpět ke knížkám o nás pejscích. Panička vám trošku přiblíží každou knížku a napíše co se v ní zhruba dozvíte a jak se jí její obsah líbil.

Obrazek
 Psi

Autor: Horst Bielfeld,
nakladatelství: Knižní klub

Toto byla moje první knížka o psech a dostala jsem ji ve druhé třídě za vysvědčení. Tady jsem se poprvé seznámila s různými plemeny psů. V této knížce najdete nejznámější plemena psů. Je tu i ve zkratce napsáno jak se o psa starat, kdy očkovat, je tu i anatomie psa a spoustu dalších informací.


ObrazekEncyklopedie psů

Autor: Dr. Bruce Fogle,
nakladatelství: Levné knihy

Tato knížka je zatím nejobsáhlejší v počtu plemen. Je jich tu fakt hodně. Kromě plemen psů zde najdete stavbu těla psa, je tu i docela dost podrobně rozepsaná stavba těla psa - např. trávící ústrojí, rozmnožovací, zrak, sluch..., začátek vývoje štěněte, porod, hierarchie ve smečce atd. Tuto knížku určitě můžu každýmu doporučit.


ObrazekVšechno o psech 1000 + 1 rada

Autor: Helena Kholová,
nakladatelství: Cesty


Toto je nejlepší knížka, kterou mám, je úplně super, každému ji doporučuju. Nejsou tu sice žádné fotografie, ale jsou tu nakreslené obrázky, které vykreslují dané situace. V této knížce najdete celkem 1001 rad, které se týkají psů. Najdete tu jak si máte vybrat pro sebe to správné štěně, jak o něj pečovat, je tu i hygiena a péče o srst, využití jednotlivých plemen v praxi, výcvik jednotlivých plemen např. loveckých, služebních, jsou tu i různé informace jak se starat o březí fenu a novorozená štěňata, jak nachystat psa na výstavy, další důležitá kapitola je různé nemoci psů - dozvíte se zde kdy očkovat proti vzteklině a dalším nemocem, co je to leptospiróza, parvoviróza, psincový kašel, borelióza a jak se tyto nemoci vyvíjí, jak jim zabránit, co dělat, když zjistíte, že pes má nějaké příznaky nemoci a spoustu dalších informací.


ObrazekEncyklopedie psů

Autor:
Ester Verhoef-Verhallenová
nakladatelství: Rebo


V této knížce najdete různá plemena psů. Je jich tu celkem hodně, ale rozhodně jich tu není tolik jako např. v encyklopedii Dr. Bruce Fogla. U každého plemene je stručně napsaná povaha psa, jak pečovat o srst, charakteristika plemene, země původu atd.


ObrazekEncyklopedie králíků a hlodavců

Autor:
Ester Verhoef-Verhallenová
nakladatelství: ReboTato encyklopedie se mně osobně strašně líbí. Je tu sice u každého plemene napsáno jen pár informací, ale neměla jsem do teď vůbec potuchu, že existují někteří hlodavci, kteří jsou v této encyklopedii. Najdete tu něco o výstavách hlodavců, jak o ně pečovat, čím je krmit, kde je chovat a kolik se zhruba dožívají let. Jsou tu myši, potkani, krysy, pískomilové, křečci, veverky, degu, činčily, morčata, králíci a tyto kategorie se dělí ještě na několik dalších např. velká plemena králíků (obři), střední plemena králíků a malá plemena králíků (zakrslí králíčci).
ObrazekLabradorský retrívr

Auror: Dr. Bruce Fogle,
nakladatelství: Cesty


Tato knížka se věnuje výhradně labradorům, je to celkem solidní publikace. Najdete tu jak se o LR starat, jak ho cvičit a spoustu dalších věcí akorát mě štve, že tu není vůbec nic o loveckém výcviku.

Obrazek
Výmarský ohař

Autor: Lavonia Harperová
Nakladatelství: Fortuna PrintTato knížka se věnuje výhradně výmarským ohařům. Je úplně skvělá, moc se mi líbí, je to jediná publikace o výmarácích v českém jazyce. Najdete tu historii VO, historii VO v čechách, jak si vybrat štěně a dobrého chovatele, péče o VO a spoustu dalších informací.
ObrazekCo má pes na jazyku - Jak porozumět psí řeči

Autor: Stanley Coren
Nakladatelství: Knižní klub


Je to fakt super knížka. Dozvíte se tu hodně o psí řeči a taky je knížka hodně prokládaná autorovými příhodami a příběhy, které jsou vtipné a poučné. Tuto knížku můžu doporučit těm, kteří chtějí svému psu doopravdy porozumět.

Obrazek


Výchova štěněte

Autor: Ester Verhoef-Verhallenová
Nakladatelství: Rebo

V této knížce se dozvíte jak máte správně vychovávat své štěňátko. Dozvíte se, kterých chyb se máte vyvarovat při jeho výchově, v jakém období probíhají vývojové fáze štěněte např. fáze vtiskávací..., jsou tu praktické rady jak naučit štěně základní povely a je tu spoustu nádherných fotografií.Obrazek
Stříhání a trimování psů

Autor: Renate Dolzová,
nakladatelství: Cesty 


Tuto knížku jsem si koupila kvůli Fíkovi, protože má srst jako velšteriér, sice né tak tvrdou, ale musí se minimálně 2x ročně oškubat. Je to skvělá knížka, hodně jsem se o trimování dozvěděla. Najdete tu jaké máte používat nástroje při trimování a stříhání psů. Jsou tu znázorněny různé střihy plemen od westíků, kníračů, velšteriérů, jorkšírů až po pudly.


ObrazekCo je s mým psem?

Autor: Dr. Bruce Fogle,
nakladatelství: Knižní klub


Najdete tu různé příznaky nemocí a co dělat, když se nějaké příznaky objeví, jak se o nemocného psa starat, jak předcházet těmto nemocím, jak je léčit pokud nejsou akutní atd. Mě osobně tato knížka hodně pomohla takže ji můžu každému doporučit.

ObrazekCo je s mou kočkou?

Autor: Dr. Bruce Fogle
nakladatelství: Knižní klub


Je to úplně stejná knížka jak Co je s mým psem akorát se zde zabývá nemocemi koček.


ObrazekPrvní pomoc pro psa

Autor: Frank Lausberg,
nakladatelství: Brázda


Tato knížka se věnuje spíš úrazům psů než nemocem, ale taky jí můžu každému doporučit.


ObrazekVýcvik retrievera

Autor: Iva Sieberová,
nakladatelství: knížku si můžete objednat v internetovém obchodě
www.bracco.cz


Věnuje se výcviku psa k lovecké upotřebitelnosti. V této knížce se cvičí z dummy. Hodně vám pomůže pokud jste začátečník, je tu spoustu rad jak psa naučit daný povel a jakým chybám se vyvarovat.

ObrazekVychováváme šampiona

Autor: Elke Peperová,
nakladatelství: Cesty

Zatím jsem ji nečetla, ale měla by být o tom jak správně připravit psa na výstavy. Nekupovala jsem si ji kvůli Chesterovi, protože ten je bez PP, ale už se pomaličku připravuju na výmarského ohaře, takže si to musím všechno předem pořádně nastudovat.Pes

Obrazek

Autor: Monika Weglerová, nakladatelství: Vašut


Tato knížka je vhodná pro úplné začátečníky, kteří ještě neměli vůbec žádného pejska. Najdete zde jak se máte o pejska starat, co budete pro pejska potřebovat, čím pejska krmit, jak o pejska pečovat a spoustu dalších základních věcí. V této knížce najdete úplně nejzákladnější informace, pokud byste se chtěli dozvědět o psech víc tak bych vám tuto knížku moc nedoporučovala.

ObrazekKočka

Autor: Katrin Behrendová, nakladatelství: Vašut

Tato knížka je taktéž pro začátečníky, kteří ještě neměli doma žádnou kočku, najdete zde také základní informace čím máte kočku krmit, jak se kočka chová atd. Myslím, že mi tato knížka úplně stačila, protože se o kočky moc nezajímám a když potřebuju něco vědět tak v ní skoro všecko najdu.

 

 


 

 Obrazek

Činčila

Autor: Maike Roder-Thiedeová,
nakladatelství: Vašut

Zde najdete skoro všechny potřebné informace o činčilách. Mě začátečníkovi úplně stačila. Najdete tu čím se činčila krmí, jak rozpoznat příznaky různých nemocí atd.

 

 

 

 
 
ObrazekKřeček 

Autor: Otto von Frisch,
nakladatelství: Vašut

V této knížce rovněž najdete základní informace o chovu křečků, jejich chování, co jedí, kolik se dožívají let atd. Já osobně jsem s touto knížkou byla celkem spokojená.

 

 

 

 

 
 Obrazek

Pískomilové

Autor: Engelbert Kotter,
nakladatelství: Vašut

Zde se taky dozvíte základní informace o těchto velice aktivních zvířátkách. Pochopíte tu jejich chování a hierarchii, dozvíte se čím je máte krmit a které rostliny jsou pro ně jedovaté atd.

 

 

 ObrazekMorče

Autor: Katrin Behrendová,
nakladatelsví: Vašut

Tady se také dozvíte základní informace o morčatech, jejich chování, čím je krmit, jaké aktivity jim neustále vymýšlet, aby se nenudili atd.

 

 

 

  

 ObrazekZakrslý králík

Autor: Monika Weglerová,
nakladatelsví: Vašut

Tuto knížku jsem si koupila, protože jsem se chtěla dozvědět něco o králících. Nemohla jsem nikde sehnat knížku o normálním králíkovi, tak jsem si pořídila tuto o zakrslém králíkovi. Myslím si, že jsou tu také základní informace o tom jak je chovat, čím krmit atd.


ObrazekBrožurka Whiskas


Tuto brožurku jsem dostala ve zverimexu. Je celkem dobrá. Najdete tu kdy máte své kotě krmit, jak se k němu chovat a spoustu dalších věcí. Samozřejmě tu společnost whiskas vychvaluje své výrobky.
ObrazekBrožurka Pedigree


Tuto brožurku jsem dostala taky ve zverimexu. Dost se podobá brožurce whiskas, najdete tu skoro stejné informace jako u whiskasu. Taky tu vychvalují svoje výrobky.